Gabimi: CIA ngaterron te dhenat e Shqiperise me te Kosoves ne website Prishtina eshte e Shqiperise Ja Imazhi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Gabimi: CIA ngaterron te dhenat e Shqiperise me te Kosoves ne website Prishtina eshte e Shqiperise Ja Imazhi

Fatjon Kaloci
11.5.12
Nje gabim ne hedhjen e te dhenave per Shqiperine ben te gabueshem edhe inteligjencen me te spikatur boterore. Keshtu corovoda on line, kap imazhin ne vijim nje foto web e bere sot 11 maj 2012 kur ora lokale ne Shqiperi shenon 23:30. Ne portalin e Central Intellegence Agency dedikuar te dhenave te pergjithshme te shume kategorive te cdo vendi si, te dhena gjeografike, ekonomike, politike, qeverisje etj qe perndryshe konsiderohet ne web si CIA - The World FactBook kur flitet per Shqiperine ne nenkategorine Goverment pasi jepen te dhena per Shqiperine krejt ndryshe rezulton kur flitet per nendarjet administrative te Shqiperise. Sic mund ta shihni edhe ne imazh bashkengjitur, ne vend te perfshirjes te ndarjes administrative te Shqiperise rezultojne komunat e Kosoves nen tekstin si vijim:

Capital: Tirana (Tirane)
geographic coordinates: 41 19 N, 19 49 E
time difference: UTC+1 (6 hours ahead of Washington, DC during Standard Time)
daylight saving time: +1hr, begins last Sunday in March; ends last Sunday in October
Administrative divisions:
37 municipalities (komunat/opstine, singular - komuna/opstina); Decan/Decani, Dragash/Dragas, Ferizaj/Urosevac, Fushe Kosove/Kosovo Polje, Gjakove/Dakovica, Gjilan/Gnjilane, Gllogovc/Glogovac, Gracanice/Gracanica, Hani i Elezit/Deneral Jankovic, Istog/Istok, Junik, Kacanik/Kacanik, Kamenice/Kamenica, Kline/Klina, Kllokot/Klokot, Leposaviq/Leposavic, Lipjan/Lipljan, Malisheve/Malisevo, Mamushe/Mamusa, Mitrovice/Mitrovica, Novoberde/Novo Brdo, Obiliq/Obilic, Partesh/Partes, Peje/Pec, Podujeve/Podujevo, Prishtine/Pristina, Prizren, Rahovec/Orahovac, Ranillug/Ranilug, Shterpce/Strpce, Shtime/Stimlje, Skenderaj/Srbica, Suhareke/Suva Reka, Viti/Vitina, Vushtrri/Vucitrn, Zubin Potok, Zvecan/Zvecan


Independence:
28 November 1912 (from the Ottoman Empire)
Websiti duket sikur azhornimin me te fundit e ka patur fillim muajin aktual ne 1 maj 2012 dhe te plote gabimin mund ta ndiqni nen klikimin tuaj ketu.
Corovoda On Line kapi gabimin ne fjale, ndersa pas kontaktesh pritet qe faqja ti nenshtrohet nje azhornimi te ri.
©Corovoda On Line