Inagurimi i Hec ne Skrapar Sot ne event priten mbi 250 te ftuar ne eventin qe do te mbahet ne Corovode **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Inagurimi i Hec ne Skrapar Sot ne event priten mbi 250 te ftuar ne eventin qe do te mbahet ne Corovode

Fatjon Kaloci
13.5.12
Keshtu, sot e diele 13 Maj 2012 ne Skrapar prane lokalitetit Turbohove rreth paradites se vone do te mbahet ceromonia e inagurimit te nje prej investimeve te medha ne hidroenergjitike te nje kompanie private qe gezon koncesionarin per afro 25 vjet. Ceremonia e neserme pritet te kete nje numer te larte te pranishmish nder ta edhe emra te larte te ekzekutivit, deputete qarku etj. Burime per corovoda on line thane se mbi 250 ftesa kryesisht te nje niveli te larte u shperndane keto nje dite me pare ndersa pas inagurimi i punimit te ketij Hec do te mbledh ne Corovode ne nje prej lokaleve te njohur te qytetit me shume se 250 te ftuar. Investimi ne kete Hec kap vleren e miliona dollareve dhe energjia qe prodhohet prej tij ne nje linje te dedikuar akumulohet prane nenstacionit elektrik ne Corovode pasi i shitet enteve perkatese.
©Corovoda On Line