Koordinata X. Poetja Vojsava Nelo dhe Skrapari i Gatimeve tradicionale me te Video **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Koordinata X. Poetja Vojsava Nelo dhe Skrapari i Gatimeve tradicionale me te Video

Fatjon Kaloci
6.5.12
Diten e djeshme e shtune 5 maj 2012 ne formatin Sofra Shqipetare ne Televizionin Publik Shqiptar e ftuar ishte poetja Vojsava Nelo. E lindur ne Delvine dhe nuse ne Skrapar formati i moderuar nga Hygerta Sako i mengjesit te fundjaves ndau opinione te Vendlindjes, te Skraparit dhe te veprimtarise se poetes ne nje format te konceptuar ne 3 pjese. Blogu Corovoda On Line rregjistroi nje fragment te ketij emisioni. Gjate insertit video Vojsava Nelo shprehet per gatimet tipike te Skraparit te mbresave te saj. Nga Lakroret tek Mishi, Nga Pastermaja tek Rakia dhe kujtimet e saj ne nje drekim ne shtepine e Artistit te Madh legjedar te kenges popullore Demir Zyko. Corovoda On Line ju fton te ndiqni video insertin e ngarkuar ne oret e para te kesaj te diele 6 maj 2012.

©Corovoda On Line