Krenar por te ... humbur Vlora i bashkohet Skraparit. Skrapari fiton ne tavoline 0:3 ndaj Vlores **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Krenar por te ... humbur Vlora i bashkohet Skraparit. Skrapari fiton ne tavoline 0:3 ndaj Vlores

Fatjon Kaloci
11.5.12
Sikunderse pritej takimi i se dieles qe lame pas i paluajtur mes Vlora dhe Skrapari, u percaktua nga komisioni i disiplines. Vlores iu hoqen 3 pike nga klasifikimi dhe ndeshja u fitua keshtu ne tavoline nga Skrapari ne rezultatin 0-3 ne favorin e skuadres vendase.Komisioni i Disiplines ne FSHF vendosi keshtu nje dite me pare ne baze te nenit 65 pika 4 te Komisionit te Disiplines Sportive per ndeshjen e javes se 29te te Kategorise se Pare qe nuk u zhvillua pasi nga ana e organizatoreve vlonjate nuk ishin marre masat perkatese te garantimit te ruajtjes se rendit ne terrenin sportiv. Keshtu Skrapari kalon ne 18 pike i sigurte nga dalja nga kategoria qe tashme nuk do te jete i vetem. Edhe Vlora do te dali bashke me Skraparin direkt per ne Kategorine e Dyte ne Grupin e Jugut sezonin e ardhshem do te luajne serisht bashke. Kete jave Skrapari do te luaj ndaj Himares, besohet se takimi mund te luhet ne Berat. Takimi i ketij sezoni kur luhej java e 15te mes dy skuadrave perfundoi ne barazim. Skrapari renditet me 18 pike i fundit dhe nje fitore do ta barazonte me vendin e parafaundit Vloren qe ka 21 pike kur duhet edhe nje ndeshje nga fundi i kompeticionit.
©Corovoda On Line