Skandali: Procesi Sportiv Shkumbini - Flamurtari Raporti i Gjyqtareve: Eshte qelluar me pistolete **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skandali: Procesi Sportiv Shkumbini - Flamurtari Raporti i Gjyqtareve: Eshte qelluar me pistolete

Fatjon Kaloci
8.5.12
Relacioni i vezhguesit te FSHF ne ndeshjen e Peqinit mes Shkumbinit dhe Flamurtarit hap nje tjeter skandal te Topit. Topi i Politikes zbret edhe ne Futbollin e paprecedent si "gur" sherri i politikes te pakten fjala Topi do t'i kushtoj Demokrateve edhe nga ky raport. Ne formatin sportiv ne Top Channel te kesaj te hene 7 maj 2012 pak minuta para mesnate " Procesi Sportiv", lidhur me dyshimet se e shtena e nje pistolete ishte degjuar ne mjediset e brendshme te stadiumit ne Peqin, ku aludohej se Dashamir Sula mund te kete qelluar me pistolete brenda mjediseve gjate ndeshjes se 90 minutave. Kete nxorri ne pah per disa minuta formati spotiv qe analizon zhvillimet sportive jo vetem shqipetare. I pyetur nga paneli nese ishte ne dijeni se Prokuroria mund te kete marre si prove nje pistolet sportive, Astrit Isai shef i Klubit te Shkumbinit nuk e konfirmoi kete gje madje ai citoi se ne Peqin nuk ndodhi asgje tjeter e vecante sa cndodh ne cdo ndeshje ne Shqiperi. Relacioni i gjyqtareve lidhur me kete ndeshje perforcon zerat e dala ne media me se fundmi ndersa vete deputeti ne fjale ne disa deklarata ka permendur se nese vertetohet qe eshte qelluar nga ai, ky i fundit do te dorezoj mandatin. Ende mbetet nen investigim kjo ceshtje e cila ve ne dyshim ndeshjet e futbollit ne Shqiperi. Imazhi ne bashkengjitje i marre nga Procesi Sportiv i pak minutave me pare ne Top Channel.
REAGIMI:

Pak minuta me pas ne nje video reference nga YouTube:
©Corovoda On Line