Vlora - Skrapari vendoset te enjten. Sfida nuk u luajt Skrapari mund te fitoj ne tavoline **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Vlora - Skrapari vendoset te enjten. Sfida nuk u luajt Skrapari mund te fitoj ne tavoline

Fatjon Kaloci
6.5.12
Java e 29te e Kategorise se Pare te kesaj te diele 6 Maj 2012 dha rezultate per 7 takime por ndeshja ne Vlore mes Vlores dhe Skraparit nuk u luajt. Arsyeja kishte te bente me mos marrjen e masave per organizimin e takimit ku per ruajtjen e rendit ne stadium kishte vetem 2 police. Kjo do te thote se zyrtarisht fituesi i ketij takimi mund te caktohet nga FSHF kryesisht te enjten kur nuk perjashtohet mundesia qe Skrapari te shpallet fitues ne tavoline me 3-0 e ketij takimi.
Po sot u luajten edhe takimet e tjera qe dhane keto rezultate:

JAVA E 29te KATEGORIA E PARE
Himara - Elbasani 3:2
Mamurrasi - Beselidhja 1:0
Kukesi - Luftetari 1:1
Ada - Lushnja 1:2
Gramozi - Butrinti 2:1
Gramshi - Burreli 5:4
Iliria - Besa 2:0
Ndersa mbetet edhe nje jave nga fundi i kompeticionit 2011 - 2012 Kryeson Luftetari me 69 Pike dhe Kukesi me 66 ndersa ne fund te klasifikimit eshte Vlora me 24 pike dhe Skrapari me 15 pike.
©Corovoda On Line