Skrapar. I ve flaken vetes Nen monitorim mjekesor Trasportohet urgjentisht **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapar. I ve flaken vetes Nen monitorim mjekesor Trasportohet urgjentisht

Fatjon Kaloci
7.6.12
Nje ngjarje ndodhi paraditen e sotme e enjte 7 qershor 2012 ne Skrapar. Sipas raportit nje shtetas banor i Policanit, pasi kishte marre nje taksi per ta cuar ne afersi te Kulmakut, i vuri flaken vetes. Shtetasi me inicialet F.G. nje banor nga Policani menjehere me pas u cua trasportit ajeror ne Tirane per kurim te menjehershem. Raporti jozyrtar i paradites nuk specifikon shkaqet e mundshme se perse personi ndermori kete akt. Raportet paraprake te ardhura paraditen e sotme ne redaksine e Corovoda On Line cituan se personi kishte kerkuar vete per te shkuar ne Kulmak, nje vend i njohur per pelegrinazhin bektashi. Pasi kishte paguar taksistin, pak ore me vone u mesua ngjarja ndersa nje helikopter trasportoi shtetasin ne drejtim te Tiranes. Raportet e oreve te vona te pasdites thane (jozyrtare) thane se shtetasi tashme eshte nen trajtimin mjekesor ndersa ne trup ka diegie te shkalleve te ndryshme.
©Corovoda On Line Imazhi Arkiv