Corovode: Policet "rrahin per vdekje"... ekipin tjeter. Vijon Java e Futbollit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode: Policet "rrahin per vdekje"... ekipin tjeter. Vijon Java e Futbollit

Fatjon Kaloci
11.7.12
Mbremja e sotme e merkure 11 korrik 2012 ne terrenin sportiv te Corovodes ishte perplasja e radhes. Po flasim ne fakt per futboll. Keshtu prej 3 ditesh nga ora 18:00 Terreni Sportiv i qytetit te vogel nuk po e le "barin te rritet". Kjo sepse ka filluar nje kompeticion mes ekipeve te futbollit te Institucioneve, fshatrave, komunave etj. Ndonse ne remineshence nostalgjiket e para 90's kujtojne sfidat mes ish Kooperativave ne futboll eventi sportiv qe po mbahet ne Corovode ka thithur dashamiresit e futbollit ne takimet qe luhen. Blute sot fituan 2:0 ndersa edhe gjate diteve ne vijim vijojne sfidat. Sporti i futbollit amator i rikthehet Corovodes pas deshtimit te atij profesionist ku Skrapari ra ne Kategorine e Dyte te Futbollit. Ky kompeticion kujtojme se u hap me takimin Verzhezha - Munushtiri.
©Corovoda On Line