Futboll: Skrapari - Vazhdon Uuuu-ja. Sezoni i ri Lojtare vendas te U17 dhe U19. Edhe traineri Vendas **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Futboll: Skrapari - Vazhdon Uuuu-ja. Sezoni i ri Lojtare vendas te U17 dhe U19. Edhe traineri Vendas

Fatjon Kaloci
22.7.12
Ekipi i Skraparit, qe kete sezon te ri 2012-2013 do te luaj ne Kategorine e Dyte te pakten per tifozet do te ofroj disa "U" me shume kur do te luhen ndeshjet. Kjo sepse krejtesisht ndryshe nga sezonet e meparshme kur objektivat per kalim ne nje kategori me larte duken me te zbehta. Sipas media presit Panorama, Skrapari pritet qe ne fushe te nxjerre "cunat e lagjes" duke ju referuar vendalinjve. Kjo ne fakt per shume tifoze eshte gjetja me e mire, pasi sipas tyre me mire te kete lojtare vendas pasi kemi per ke te bejme tifozeri, por nga ana tjeter edhe perse eshte e veshtire te pranohet, mesa duket drejtuesit i jane dorezuar "synimeve per me lart" duke pranuar qe ne formacion te marrin lojtare nga U17 dhe U19 e Skraparit. Po ashtu edhe disa lojtare qe studiojne ne Tirane apo rrethe mendohet se do te perfshihen ne ekip. Per te mbetur tek ky i fundit, ekipi do te drejtohet nga nje trainer vendas.por ende nuk eshte vendosur nese do te jete Lamce apo Spahiu. Per shkak te hallit ku u zhyt Skrapari sidomos pas ndeshjes me Vloren sezonin e kaluar ku vendimet e drejtuesve bene qe gjithcka te prishej ne disfavor te qendrimit te Skraparit ne Kategorine e Pare, tashme ndeshjet ne Corovode do te kene me shume tifozeri kjo sepse lojtaret do te jene teresisht "Made In Skrapari".
©Corovoda On Line