Kanionet e Osumit ne listen e 10 vendeve qe duhen vizituar ne Shqiperi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Kanionet e Osumit ne listen e 10 vendeve qe duhen vizituar ne Shqiperi

Fatjon Kaloci
11.7.12
Shqiperia turistike ka mjaft vende te bukura per t'u pare e shijuar ne momentet e pushimit tuaj. Por duke qene tek lajmi lokal, ne listen e 10 vendeve qe nuk duhen lene pa vizituar ne Shqiperi ne vendin e 10te renditet edhe Kanioni i Madh i Osumit ne Skrapar. Lista e 2012 ben promo 10 vendet me te bukura te Shqiperise nder te cilat edhe kanioni madheshtor prej 12.5 kilometer gjatesi qe ndodhet ne Skrapar. Por me poshte Corovoda On Line publikon listen e plote te ketyre perlave natyrore ne Shqiperine turistike 2012.
10 vendet me te bukura te Shqiperise 2012 qe duhen vizituar:
Vendi 1: THETHI
Vendi 2: LUGINA E VALBONES
Vendi 3: VOSKOPOJA
Vendi 4: PALAS (plazhi)
Vendi 5: DHERMIU (plazhi)
Vendi 6: JALA
Vendi 7: SYRI I KALTER
Vendi 8: TALES (plazhi)
Vendi 9: LIQENET E LURES
Vendi 10: KANIONET E OSUMIT SKRAPAR
Imazhi ne bashkengjitje ne brendesi te Kanioneve te Osumit . Nga zemra e Shqiperise, drejt e ne zemren tuaj. Ky! Eshte corovodaonline.
©Corovoda On Line