Meteo: Rikthehet Shiu ne Corovode. Per te henen 23 korrik shiu nis ne 15:00 mbyllet ne 20:00 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Meteo: Rikthehet Shiu ne Corovode. Per te henen 23 korrik shiu nis ne 15:00 mbyllet ne 20:00

Fatjon Kaloci
23.7.12
Pas diteve te nxehta rivjen nocioni "gusht e gune". Kjo referuar rreshjeve te shiut qe priten te startojne ne Corovode dhe lokalitetet prane. Sipas Sherbimit Online Meteo lokal per Corovoden e kesaj te hene 23 korrik 2012 parashikohet qe rreshjet te nisin me intesitet rreth ores 15:00. Shirat do te vijojne deri ne mbremje ne oren 20:00. Era do te fryj me shpejtesi relativisht te lehte kryesisht ne drejtimin Lindje - Juglindje por rreth ores 21:00 shpejtesia e saj do te shkoj ne 3.4 meter/sekonde. Ne mesnate 00:00 mes se henes dhe te martes temperaturat maksimale do te jene 24 dhe minimalja 22 grade celsius. rreshje do te kemi edhe neser por do te jene fragmentare te shoqeruara nga nje diell i nxehte. Imazhi i pak casteve tregon parashikimin e vranesires rreth ores 16:00 Imazhi marre ne kete cast kur ne Corovode ora lokale shenon 13:57 e hene 23 korrik 2012
©Corovoda On Line