Miss World 2012. Floriana Garo do te perfaqesoj ne 18 Gusht 2012 Bukurine Shqiptare ne Bote -->

Kategoria e gjetur

Iklan Semua Halaman

Test

Miss World 2012. Floriana Garo do te perfaqesoj ne 18 Gusht 2012 Bukurine Shqiptare ne Bote

Fatjon Kaloci
26.7.12
Dy dite me pare, ne 24 Korrik 2012 u mbajt edhe ceremonia e hapjes parapergatitore e eventit Miss World 2012, qe do te kete finalen e madhe ne daten 18 Gusht 2012. Eventi i bukurise qe do te mbahet te shtunen e 18 gushtit 2012 ne Kine do te kete edhe bukuroshen shqiptare Floriana Garo. 25 vjecarja Garo, eshte e gjate 1.80 meter dhe eshte njohese e 4 gjuheve te huaja. Ne pershkrimin ne faqen zyrtare te eventit, Floriana garu lexojme se ne moshen 15 vjecare Garo e la Shqiperine per te jetuar per 8 vitet ne vijim bashke me familjen ne Sh.B.A. Pas studimeve ne New York, ajo u rikthye ne Shqiperi ku audienca e ka pare edhe ne nje ekran televiziv ndersa jepte parashikimin e motit. E lindur ne Durres, 25 vjecarja qe do te perfaqesoj Shqiperine, ka pasion volejbollim, leximin si dhe udhetimet.
©Corovoda On Line