Austri: Shqiptarja me origjine nga Skrapari gjen vdekjen nen shina. Viktima mendohet rreth te 60ve **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Austri: Shqiptarja me origjine nga Skrapari gjen vdekjen nen shina. Viktima mendohet rreth te 60ve

Fatjon Kaloci
21.8.12
Nje shtetase shqiptare gjeti vdekjen kete te marte 21 gusht 2012 ne Austri, ndersa po perpiqej te zbriste nga nje tren. Ngjarja e rende ka ndodhur kete te marte ne Austri, ne Viene, ndersa nje grua qe mendohet rreth te 60ve humbi jeten. Nuk jepen detaje te individualizuara por mesohet se gruaja ishte nga fshati Verzhezhe, Skrapari. Sipas raportit paraprak, shtetsaja po perpiqej te zbriste nga nje tren ndersa nje aksesor qe mbante ajo ka kapur ndersa ajo zbriste nga treni, dhe nga pamundesia per te liruar rripin e nje cante qe mbante ne krah, gruaja eshte perplasur ne shinat e radhes ku nje tjeter tren qe kalonte ne ate cast e la ate pa jete. Ngjarja nuk ka shume detaje, por mesohet se shtetsja ndodhej prej pak ditesh per te takuar te afermit e saj ne kete lokalitet. Raport Jo zyrtar
©Corovoda On Line