Balerini Shqiptar: Kledi Kadiu ne Vanity Fair "torturat" ne Shqiperi "Suksesin? E kam merituar" **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Balerini Shqiptar: Kledi Kadiu ne Vanity Fair "torturat" ne Shqiperi "Suksesin? E kam merituar"

Fatjon Kaloci
16.8.12
E perjavshmja Vanity Fair ne shtetin fqinj Itali ne brendesi te numrit te fundit te saj kishte edhe nje interviste me balerinin shqiptar Kledi Kadiu. Ne numrin e fundit te ketij mes gushti 2012 Kadiu rrefen historikun e mberritjes ne Itali permes peripecive si dhe mberritjen ne 8 gusht 1991 ne Bari me anijen ku ndodheshin edhe 20 000 shqiptare te tjere. Rrefimi i tij i cili do te jete pjese edhe e 90 minuteshit te ketij edicionin te Festivalit te Filmit ne Venecia me titullin e filmit "Nave Dolce". Nder te tjera ne interviste per Vanity Fair Kadiu tha:
"Kujtoja se ate dite doja te shijoja lirine, te shijoja Coca Cola qe nuk e kisha provuar kurre. Por pas tre ditesh ku cfare skishte ndodhur, u riatdhesuam dhe ne shtepi u ktheva me nje shishe bosh." Ndersa per kohen e atehershme ne Shqiperi Kledi Kadiu thote se kujtonte nje mesues qe i gjuante me celsa ndersa nje mesues tjeter teksa i shponte me gjilpere nese i mbante krahet keq. Ndersa per drejtuesen e Formatit Amici ne Canale 5 ku Kledi Kadiu u be i njohur, balerini shqiptar ne interviste thote: I jam mirenjohes per punen por nuk ndihem borxhli ndaj saj, ate qe arrita e kam fituar."
©Corovoda On Line /gossipblog