BREAKING NEWS: Aksidenti. Viktima e Pelegrinazhit 2012. Nje shtetas 37 vjecar humb jeten **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

BREAKING NEWS: Aksidenti. Viktima e Pelegrinazhit 2012. Nje shtetas 37 vjecar humb jeten

Fatjon Kaloci
21.8.12
Vetem pak caste me pare, ndersa pasditen e vone ne Corovoden e 21 gushtit 2012 ne newsroom nje raport beri te ditur se nje ngjarje e rende ndodhi pak pas ores 18:00 ne afersi te Gjerbesit. Sipas raportit paraprak nje shtetas 37 vjecar me vendbanim ne Zaloshnje gjeti vdekjen e menjehershme pasi u rrezua nga nje karroceri e nje mjeti ku ky i fundit mendohet se pesoi nje difekt. Ndonse jo zyrtarisht sipas raportit citohet se gjate hedhjes nga karroceria e mjetit 37 vjecari gjeti vdekjen e menjehershme pasi mjeti qe bente indietro e zuri trupin e tij. Ky eshte per fat te keq i pari person qe humb jeten ne ditet e Pelegrinazhit Bektashi te ketij viti. Ndonse kesaj, cdo vit te pakten banoret lokal thone se gjate ketyre diteve gjithnje ka pasur per cdo vit persona qe kane humbur jete, dhe fatkeqesisht besimi irracional perforcohet edhe me ngjarjen e pak oreve me pare. Njohes te mire te aksit rrugor ku ka ndodhur aksidenti thone se ky segment ka qene gjithnje i veshtire per kalim dhe ne vite ne te njejtin vend ka ndodhur edhe aksidente te tjera.
©Corovoda On Line - Imazhi: Pamje Gjerbes / Skrapar (viva)