Hidhet Nga Ura nje shtetas ne Corovode. Gjen vdekjen ne Spital shtetasi. Ngjarja mengjesin e sotem. **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Hidhet Nga Ura nje shtetas ne Corovode. Gjen vdekjen ne Spital shtetasi. Ngjarja mengjesin e sotem.

Fatjon Kaloci
8.8.12
Nje ngjarje e rende ndodhi sot 8 gusht 2012 ne Corovode. Sipas raporteve nje shtetas me inicialet K.C. mbeti i vdekur ne Spitalin Corovode pas renies nga nje lartesi mbi 60 metra. Nuk dihet nese shtetasi eshte hedhur vete si nje tentative vetvrasje apo ka rene aksidentalisht. Gjithesesi raportet citojne se shtetasi u cua menjehere ne spital ne gjendje teper te rende ku me pas humbi jeten. Ngjarja ndodhi ne nje ure pasarele teper te vjeter dhe mjaft te rrezikshme ne dalje te Corovodes, ne nje ndertim prej derrasash dhe kjo ure sherben kryesisht per lidhjen me Sharoven, nje lokalitet prane Corovodes. Ndonse nuk mund te flasim zyrtarisht por besohet se shtetasi prej disa kohesh ne komunitet njihej si me probleme mendore. Ne foto bashkengjitur Corovoda On Line referon nje pamje arkiv nga Ura ne te cilen ka ndodhur ngjarja.
©Corovoda On Line