Mbi 100 te burgosur ne Britani gati per tu ekstraduar ne Shqiperi. Britaniket gati per te ulur shpenzimet Ne burgje shume te huaj **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Mbi 100 te burgosur ne Britani gati per tu ekstraduar ne Shqiperi. Britaniket gati per te ulur shpenzimet Ne burgje shume te huaj

Fatjon Kaloci
9.8.12
Aktualisht ne burgjet e Britanise se Madhe vuajne denimin afro 180 shtetas shqipetare, prej ketyre 100 te gatshem per trasferim. Kjo u be e ditur sot e enjte 9 gusht 2012 nga tabloidi britanik Daily Mail. Tabloidi ne nje shkrim ku flitej per shpenzimet e medha ekonomike qe ben Britania e Madhe jo vetem ne investime per Burgje te reja ne vende te ndryshme te botes, por edhe duke u perkujdesur per ata te huaj qe ndodhen ne burgjet e Britanise, citon Ministrin Britanik Blunt tek thote: "se cdo i burgosur duhet ta vuaj denimin ne vendin e tij. Kjo shihet edhe si nje mundesi per te ulur shpenzimet e shtetit Britanik. Tabloidi citon se sipas marreveshjes shtetasit britanike qe denohen ne Shqiperi do te trasferohen per ne Britani. Tabloidi thekson gjithasht se afro 100 te burgosur shqiptare jane gati per tu ekstraduar e per tu cuar ne Shqiperi per te vuajtur me tej denimin.
©Corovoda On Line