Nje vater zjarri ne afersi te Tomorrit. Raporti: Izolohet vatra e zjarrit. Alerti mbetet ne Skrapar Nga neser temperatura rekord **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Nje vater zjarri ne afersi te Tomorrit. Raporti: Izolohet vatra e zjarrit. Alerti mbetet ne Skrapar Nga neser temperatura rekord

Fatjon Kaloci
22.8.12
Nje tjeter report i referohet informacionit te ores 16:00 te kesaj te merkure 22 gusht 2012. Sipas raportit nje vater zjarri per disa ore mbeti aktive ne nje lokalitet ne afersi te Tomorrit. Ndonse nuk specifikohet nese vatra e zjarrit eshte shuar, raporti citon se ajo u izolua deri rreth ores 18:00 vijonte ky informacion. Duke qene se te gjitha strukturat shteterore pergjegjese ndodhen ne afersi te Kulmakut Skrapar te menjehershme kane qene nderhyrjet e tyre citon raporti. Por alerti i Zjarreve te pritshme vijon te jete i larte ne Skrapar. Kjo sepse si ne gjithe Shqiperine te pakten per 2 ditet ne vijim temperaturat maksimale do ti kalojne 40 grade cka rrit vigjilencen e gjelber ne Skrapar.
©Corovoda On Line