Pergatitjet: Rikonstruktohet Hyrja e Varrezave te Deshmoreve ne Corovode. Ndryshimi 1 muaj perpara Festes se Clirimit te Corovodes **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Pergatitjet: Rikonstruktohet Hyrja e Varrezave te Deshmoreve ne Corovode. Ndryshimi 1 muaj perpara Festes se Clirimit te Corovodes

Fatjon Kaloci
7.8.12
Ndersa ne 5 shtator 2012 Corovoda do te festoj 70 vjetorin e Clirimit, Si qyteti i pare i cliruar ne Shqiperi, ende nuk ka asnje axhende te prag festimeve ne kete vit jubilar. Rendom pritet nga vendori te mbahen te njejtat rituale te cdo viti pa sjelle ndonje risi te pakten ne ceremonite qe do te mbahen. Gjithesesi prej disa ditesh po vijojne punimet per nje rimodelim te hyrjes ne Varrezat e Deshmoreve ne Corovode. Pjesa perballe shkolles 9 vjecare Zylyftar Veleshnja prej disa ditesh po i nenshtrohet nje rimodeli nga Bashkia Corovode. Ende asnje te dhene per parapergatitjet qe do te mbahen, ndersa pritet qe fillim shtatori 2012 te dekoroj rrugen kryesore ne qender te Corovodes me banderolat e rastit.
©Corovoda On Line