Polican: Punetoret e Kombinatit Ushtarak "per sevap" 3 muaj pa marre rrogat **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Polican: Punetoret e Kombinatit Ushtarak "per sevap" 3 muaj pa marre rrogat

Fatjon Kaloci
24.8.12
Nese dikur te shkoje ne pune me optimizem dhe pritshmeeri se kur te ktheheshe ne shtepi do te gezoje rrogen e fundmuajit, kjo "dikur" per te pakten 400 punetore ne Kombinatin Ushtarak te Policanit ka marre fund prej afro 3 muajsh. Korrespodenca e Corovoda On Line ne Polican citon mesditen e sotme se thuajse te gjithe punetoret nuk kane marre rrogat e prej tashme 100 ditesh. Nuk dihet ngerci i cili limiton jetesen normale te qindra banoreve te cilet me te ardhurat e marra nga puna ne Kombinatin Ushtarak jetojne ne qytetin e vogel ndersa te shenuarit e emrit neper lista qofte edhe per nje pakete duhani apo edhe ushqime po perhapet ne Polican. Pak dite me pare Policani u be epiqender mediatike per nje ngjarje te rende qe ndodhi atje, por mesa duket Ministria perkatese nga ku celen pagesat per punetoret ende nuk ka bere asnje veprim. Vete punonjesit nen ze citojne se jane ne pritje, por se kjo fjale u thuhet cdo fund muaji per te pakten 2 muaj rresht. Policani eshte qendra e dyte administrative e Skraparit
©Corovoda On Line