Projekti: Ende ne shqyrtim Rruga e re ne Corovode do te lidh lagjen periferike Ja ku mendohet te kaloj rruga **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Projekti: Ende ne shqyrtim Rruga e re ne Corovode do te lidh lagjen periferike Ja ku mendohet te kaloj rruga

Fatjon Kaloci
16.8.12
Nje projekt qe figuron i ideuar qe prej fundvitit 1989 i cekur disa here per mundesine per tu realizuar me se fundmi po kalon ne shqyrtim. Sipas projektit nje rruge e cila do te lidh lagjen Hasan Seitaj me lagjen 2 Dhjetori ne Corovode do te mundesonte edhe nje permiresim te qarkullimit rrugor ne Corovode kjo kryesisht edhe nga mjetet e trasportit interurbane qe lidhin Corovoden me disa fshatra te tjere. Ndonse ne fillim te 2012 ekipe pune qe po studionin terrenin ne fjale u pane ne Corovode nuk ka ende nje analize gjeologjike te terrenit por gjithesesi mendohet se projekti qe i jane shtuar tanime disa risi ndryshe nga formati i 89'tes se shpejti do te shqyrtohet per aplikim. Per te patur nje orientim te perafert Corovoda On Line ne imazhin ne bashkengjitje jep nje gjase te kalimit te kesaj rruge permes ketij imazhi. Gjithesesi duke ditur se vjeshta vershtireson punimet besohet se 2013 mund te jete start i dickaje konkrete nese do te kete nje te tille.
©Corovoda On Line