Corovode: Rrihet barbarisht nje 15 vjecar. I riu nuk tregon autorin. Shenja dhune perfundon ne spital **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode: Rrihet barbarisht nje 15 vjecar. I riu nuk tregon autorin. Shenja dhune perfundon ne spital

Fatjon Kaloci
25.9.12
Jo zyrtare. Corovoda on Line permes nje raporti jozyrtar citon nje tjeter raport lokal ku dhuna fizike mesa duket nuk ka rendur edhe ndaj nje te mituri. Ngjarja e cila mbahet si e parregjistruar cenon rende fenomenet kriminale ne Skrapar. Sipas raportit nje shtetas 15 vjecar u rrah barbarisht nga nje tjeter ndersa nuk qartesohet nese ishte rruges per ne fshatin e tij te lindjes apo nese ngjarja ka ndodhur ne kete fshat. Raporte jo zyrtare citojne se nje shtetas rreth te 40 - 45 vjec e dhunoi te miturin barbarisht aq sa ky i fundit gjate dites se sotme ndodhej ne spital per demtimin e rende fizik. Por nga ana tjeter mesohet se i dhunuari 15 vjecar mund te jete gjendur perpara disa nderhyrjeve te cilat e kane detyruar te mos tregoj autorin. Ngjarja eshte mesuar shume shpejt nga disa sherbime qe operojne ne Shqiperi ndersa ne lokalitet mbahet thuajse sikur s'ka ndodhur. Sipas gjasave po mblidhet informacion lidhur me dokumentimin ne disa instanca lidhur me kete rast.  Mesohet se nga ana e 15 vjecarit i pyetur per shenjat e shumta te dhunes marre ne trup, ky i fundit eshte pergjigjur se eshte veteaksidentuar por shenjat kontradiktore ne trupin e tij flasin per me tej se kaq.
©Corovoda On Line