Skrapar: Sezoni i Gjuetise: Ja zonat ku mund te ushtrohet aktiviteti ligjor ne Krahinen e Skraparit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapar: Sezoni i Gjuetise: Ja zonat ku mund te ushtrohet aktiviteti ligjor ne Krahinen e Skraparit

Fatjon Kaloci
6.9.12
Sikunderse kemi postuar me heret data 15 gusht 2012 ka qene edhe data e fundit per depozitimin e materialit te rregullt per ushtrimin e gjuetise. Prej kesaj data zyrtarisht ka nisur sezoni i gjuetise. Por Corovoda On Line specifikon se cilat jane zonat e lejuara per ushtrimin e Gjuetise ne Krahinen e Skraparit. Sipas portalit zyrtar te Ministrise ne Fjale zona te lejuara per gjueti jane si me poshte:
1. -Kroi Mbret-Backe
2. -Mali i Micanit-Qeshibes
3. -Qafa e Becit-Koromane
4. -Tomorr
5. -Gradec-Kulmak
6. -Koshnice-Gjokovice
Neper Parket Kombetare Gjuetia eshte e ndaluar. Ne Skrapar jane dhjetra ushtrues te gjuetise. Shpesh here shtetas te huaj, kryesisht italiane frekuentojne Skraparin per ushtrimin e Gjuetise.
©Corovoda On Line