Update: Permiresohet gjendja shendetesore e shtetases qe u aksidentua ne mesditen e se henes ne Corovode **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Update: Permiresohet gjendja shendetesore e shtetases qe u aksidentua ne mesditen e se henes ne Corovode

Fatjon Kaloci
17.9.12
Update: Ora 22:00 Raportet nga Tirana folen per permiresim te gjendjes shendetesore te nje shtetase qe u aksidentua ne Corovode.
Me heret:
Pak prane mesdites nje shtetase mbeti e aksidentuar ne Hyrje te Corovodes. Ngjarja e rende ndodhi ndersa ne momentet e zbritjes nga nje mjet trasporti interurban u aksidentua nga nje mjet i dyte. Per disa ore nen monitorimin lokal mjekesor shtetesja nuk po shfaqte permiresime. Rreth ores 14:00 nje helikopter i urgjences spitalore do ta trasportonte per kurim me te detajuar ne Tirane. Raportet e para thane per nje gjendje te veshtire shendetsore pasi pas perplasjes demtimet trupore mund ti kishin prekur edhe shtyllen kurrizore, por ne mbremje vone raporte nga Tirana per Corovoda On Line cituan se gjendja shendetesore nuk paraqet veshtiresi jetike citon raporti pa dhene shume detaje. Shtetasja qe banonte prej disa kohesh ne Tirane, per shume vite ka punuar ne Corovode si mesuese. Fillimisht raporti u publikua ne Corovoda On Line blog e me pas ne menyre te reduktuar edhe ne grupimin tone social ne Facebook.
©Corovoda On Line