Corovode: PD "behet" me arsim. Levizja: Drejtori i ri i Zyres Arsimore ne Corovode do te ndryshoj. Nje eksponent i PD lokale i rimerr arsimin LSI (Jozyrtare) **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode: PD "behet" me arsim. Levizja: Drejtori i ri i Zyres Arsimore ne Corovode do te ndryshoj. Nje eksponent i PD lokale i rimerr arsimin LSI (Jozyrtare)

Fatjon Kaloci
6.10.12
Kalon apo ngel? Pd apo Lsi? ... perpos retorikes: Sipas nje raporti jo zyrtar (tetor 2012) qe i referohet disa mundesive mbi ndryshime te mundshme ne disa institucione lokale ne Corovode, citon nder te tjera se ne krye te Zyres Arsimore Skrapar mund te vendoset nje emer i ri. (shenim: Corovoda On Line per reportet jozyrtare nuk citon asnje emer te pervecem deri sa info te behen zyrtare). Por pertej sesa nje nderrimi rutinor te drejtuesve, raporti thekson se ndryshe nga sa deri me tani drejtuesi i ri mund te jete si propozim i Pd. Informacioni jo zyrtar citon disa komunikime te qarqeve te mbyllura nga ku ka depertuar nje info sipas te cilit drejtuesi aktual do te largohet nga kjo detyre nuk specifikohen arsyet e largimit te drejtuesit aktual nje emer qe ishte i propozuar nga Lsi, por sipas gjasave thuhet se ky i fundit mund te kaloj ne nje funksion ne nje qytet tjeter te Shqiperise. Raporti nuk specifikon afate apo detaje ndersa citon emra te pervecem. Theksojme Informacioni Jozyrtar
©Corovoda On Line