Gruaja nga Skrapari - Kryeministrit: Mos mbaj jelek antiplumb se nuk te vret njeri, te vras ndergjegja. Gruaja ne mbeshtetje te Greves se Urise **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Gruaja nga Skrapari - Kryeministrit: Mos mbaj jelek antiplumb se nuk te vret njeri, te vras ndergjegja. Gruaja ne mbeshtetje te Greves se Urise

Fatjon Kaloci
5.10.12
Gjate formatit investigativ ne Fiks Fare, nje program qe godet fenomene negative ne shoqerine shqiptare gjate edicionit te sotem te dates 4 tetor 2012 nje grua nga Skrapari, Selvie Sulce ne mbeshtetje te Greves se Urise qe po kryejne ish te perndjekurit politike ne Tirane permes nje reagimi u drejtua me fjale te drejteperdrejta kryeministrit te Shqiperise duke i kerkuar ne thelb mbeshtetje per zgjidhjen e problemeve te ish te perndjekurve greviste. Gruaja nga Skrapari prej shume vitesh banore e nje fshati ne varesi te Komunes Qender ne Skrapar njihet si pjese e nje familje qe gjate regjimit komunist ishte e perndjekur. Nder te tjera S.Sulce citoi gjate puntates se sotme ne Fiks Fare ndersa po fliste ndaj kryeministrit me fjalet: Nuk te duhet Jeleku (antiplumb) pasi nuk te vret njeri, por ajo qe duhet te te vrase eshte ndergjegja. Nje fraze kjo qe referuar citimit te plote behej ne mbeshteje ndaj Greves tashme 13 ditore te  Te perndjekurve Politik. Corovoda On Line kapi nje imazh jo cilesor nga ky moment shkeputur nga video arkivi referuar kesaj pjese. Gjate dites ne vijim ne rrjetin tone social ne Facebook do te publikojme edhe videon ne fjale
©Corovoda On Line