Fier: Tifoza dhe Police dhe Femra dhe Rrahje Video Tensioni shoqeroi ndeshjen Apollonia Teuta **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Fier: Tifoza dhe Police dhe Femra dhe Rrahje Video Tensioni shoqeroi ndeshjen Apollonia Teuta

Fatjon Kaloci
10.11.12
Nje video e mediatikut Top Channel dha disa plane gjate se cilave vihet re nje intervenim i forcave te policise kundrejt disa tifozeve ne ndeshjen Apollonia - Teuta. Durrsaket fituan takimin me rezultatin 1 - 2. Por sikunderse ne video shfaqen dhe disa nderhyrje aspak te denja ne te cilat forcat e rendit pas nderhyrjes duken sesi nderveprojne edhe me nje tifoze femer me nje menyre brutale. Me heret Daniel Xhafa rikthehet te gola dhe për më shumë ndihmon Teutën të përmbysë rezultatin në Fier dhe të fitojë 2-1 ndaj Apolonisë. Edhe pse kanë shënuar të parët me Ndonin fierakët nuk kanë mundur të mbajnë presionin e durrsakëve të cilët shënuan 2 herë në pjesën e dytë.
Kjo është fitorja e dytë radhazi për Teutën që tashmë e sheh veten përkohësisht në vendin e dytë me 17 pikë, 4 më pak se Skënderbeu kryesues që të dielën do të luajë me Flamurtarin.

©Corovoda On Line