Zgjedhjet 2013: LSI ne ankth ne Berat. Bie numri i mandateve Shkon ne 7 deputete qarku. **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Zgjedhjet 2013: LSI ne ankth ne Berat. Bie numri i mandateve Shkon ne 7 deputete qarku.

Fatjon Kaloci
13.11.12
Nga 8 deputete qe dolen ne 2009 tashme do te jepen vetem 7 mandate. Kjo do te jete panorama e qarkut Berat e cila nuk do te shihet mire per disa subjekte. Kjo pasi mandati i fundit i fituar ne 2009 me nje shume votash ne qark 8 900 votash nga LSI i dha kesaj te fundit nje mandat fale edhe 300 votave te Psv91. Besohet se numri real i banoreve ne bashki apo komuna ka cuar ne nje pasqyrim me te afert te situates pasi shume njesi raportonin nje numer banoresh me te larte. E gjitha kjo ben qe i Gjithe qarku Berat te kete vetem 7 fitues ne garen e zgjedhjeve te 2013. Edhe perse nuk ka nje konfigurim real te aleancave, shume zhvillime do te priten ne ditet ne vijim mes kampeve te ndryshme politike.
©Corovoda On Line