Jozyrtare: Punimet ne nje segment rrugor ne Corovode deviojne. Rruga lidh Corovoden me Varrezat publike **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Jozyrtare: Punimet ne nje segment rrugor ne Corovode deviojne. Rruga lidh Corovoden me Varrezat publike

Fatjon Kaloci
8.1.13
Prej kohesh po vijojne punimet ne nje segment rrugor ne jugperendim te Corovodes. Punimet ne menyre jozyrtare mesohet se po devijojne nga plani i mehershem shkak mos dakortesia e disa pronareve te lejimit te punimeve. Ka qene kjo arsye rreth se ciles besohet se punimet e ketyre diteve te para janari 2013 po marrin zgjerim ne krahun e siperm te rruges ndersa me heret prej ditesh po punohej ne segmentin e poshtem te saj. Punimet vijojne ne keto dite ndersa per shkak te ndryshimit te projektit tashme do te duhet te kryhet zgjerimi i pjeses se siperme te ketij segmenti. Gjate ceremonive mortore te ketyre diteve kalimi i mjeteve ka qene i mundshem por gjithesesi ne disa nyje paraqiste veshtiresi per shkak te punimeve per zgjerimin e saj. Rruga do te sherbej si nje mjet lidhes edhe me pjesen tjeter te ketij itinerari te konkretizuar prej disa vitesh, rrugen e Kanioneve te Osumit. Punimet do te kalojne edhe ne faza te tjera si ajo e ndricim asfaltimit.
©CorovodaOnline