Mbyllet Sondazhi: Edicioni i 3te Personaliteti 2012 i Skraparit. Futbollisti dhe Modeli Eraldo Musabelliu me i votuari **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Mbyllet Sondazhi: Edicioni i 3te Personaliteti 2012 i Skraparit. Futbollisti dhe Modeli Eraldo Musabelliu me i votuari

Fatjon Kaloci
8.1.13
Per te tretin vit radhazi, ne versionin elektronik Corovoda On Line publikon rezultatet e sondazhit vjetor Personaliteti 2012 i Skraparit ku permes klikimit ndjekesit tane shprehin preferencen per personalitetet garuese. Njerez te artit, politikes, sportit, muzikes etj me nje te perbashket Skraparin te njohur jo vetem ne lokalitet e ne Shqiperi por edhe ne gjithe boten, edhe per kete vit do te ishin ne suksesin e madh te vendlindjes e cila modestisht vlereson figurat me te spikatura te vitit. Ne kete edicion 2012, garuan Eraldo Musabelliu, Aris Karemani, Elsina Hidershaj, Dule Malindi, Anjeza Sakaj, Astrit Cela, dhe Adnor Shameti. Ne te dyja fazat e votimit (per IP= perndryshe vetem nje vote te vlefshme nga nje kompjuter, tablet, mobile) rezultatet ishin:
1. Eraldo Musabelliu 33.7% te votave
2. Dule Malindi 20% te votave
3. Adnor Shahmeti 12.2% te votave
4. Astrit Cela 11.4% te votave
5. Elsina Hidershaj (pas vdekjes) 9.7% te votave
6. Anjeza Sakaj 6.8% te votave
7. Aris Kahremani 6.2% te votave
(Rezultatet e plota te seciles prej 2 fazave te votimit i gjeni ne tabelat e publikuara ne grupin social Corovoda On Line ne facebook, si dhe ne brendesi te faqes sone)
Keshtu, eshte Eraldo Musabelliu Personaliteti i Vitit 2012 per Skraparin. I riu i lindur ne Corovode qe ne moshe te vogel eshte njohur vecanerisht ne shtypin Grek per talentin ne Futboll ne disa klube te shtetit fqinj. Per disa sezone ai u aktivizua edhe ne Kampionatin Shqiptar te Futbollit ne ekipin e Gramozit. Pervec futbollit pasioni per Moden do ta bente gjate gjysmes se pare te 2012 edhe imazhin komercial te nje kompanie e cila do ta shperndante posterin e saj me pamjen e Eraldo Musabelliu ne te gjithe Shqiperine.
Ne edicionin e 2011 Personaliteti i ketij viti u shpall fitues nga votat ne blogun Corovoda On Line, gazetari investigativ Artan Hoxha, ndersa ne 2010 personaliteti i ketij viti ne portalin e dikurshem skrapari .net (tashme corovodaonline.blogspot.com) do te ishte fitues Ilir Meta.
Na ndiqni ne postimet e mevonshme ne Corovoda On Line, pasi per te 4tin vit radhazi do te startoj votimi per Personalitetin 2013 te Skraparit.
©Corovoda On Line