Policet e Skraparit festojne 100 vjetorin e Policise. "Me buke me vehte" Cdo polic paguante dreken e tij **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Policet e Skraparit festojne 100 vjetorin e Policise. "Me buke me vehte" Cdo polic paguante dreken e tij

Fatjon Kaloci
14.1.13
E cuditshme ne fakt ndersa cdo instuticion ne buxhetin e tij parashtron shpenzime vecanerisht per raste jubilare, cka do te thote se per raste te tilla pritej qe Ministria perkatese tu akordonte nje shume (nuk e dime nese ka qene e akorduar) por ajo qe u mesua nje dite me pare ishte se edhe ne Corovode u festua. Blute e Skraparit u mblodhen per te festuar ne nje ambjent privat nje dite me pare por ajo qe u perhap menjehere ne opinionin publik vendas ishte fakti se cdo punonjes kishte paguar me leket e veta "festen" qe ishte per te. E thene ndryshe njesoj sikur dikush qe ka ditelindjen ti hedhi vetvetes se tij ne tabaka dhuraten per vehten.  Lajmi i cuditshem mediatikisht ne fakt mund te lidhet edhe buxhetin e ulet. Ndonse gjerat do te shkojne drejt permiresimit me kalimin e kohes (sic thuhet nga optimismi) ajo qe te ben pak pesimist eshte se i njejti rast do te perseritet (ketu nis pesimizmi) pas 100 vitesh. Por pertej dozave te humorit ne kete raport, duhet cituar se shume institucione ne Corovode operohet ne te njejten forme. Madje kolektivet e puneve te ndryshme e kane kete gati nje parim per cdo event qe ndermerr institucioni. Me shume pikepyetje te tjera... gjithesesi Gezuar
©Corovoda On Line / Imazhi ne bashkengjitje me karakter ilustrativ