Administratori i ri i CEZ, Dollapi "hapet" per objektivat me punonjsit e Cez te Qarkut Berat **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Administratori i ri i CEZ, Dollapi "hapet" per objektivat me punonjsit e Cez te Qarkut Berat

Fatjon Kaloci
3.2.13
Nje dite me pare, e shtune 2 shkurt 2013 administratori i ri i Cez, Sahit Dollapi mblodhi ne nje takim ne Berat te gjithe punonjsit e Cez ne rrethet Berat, Skrapar. Takimi u mbajt prane mesdites se te shtunes dhe pertej nje prezantimi te pergjithshem u dhane edhe direktivat e operimit te metejshem. Imazhet ne fjale vijne pikerisht nga ky takim i nje dite me pare. Ndryshimi i administrimit te Cez per shume ne Shqiperi u "konceptua" si nje menyre shmangie nga pagesat e metejshme cka do ta fuste sistemin ne kolaps. Vete Dollapi tha se do te pritet energjia per kedo qe s'paguan. Skrapari hyn ne zonat me pagueshmeri te larte te energjise elektrike. 4 dite me pare, Deputeti i Qarkut Erjon Brace permes nje dokumentimi ne rrjetin social facebook, publikoi nje shkrese sipas se ciles administratori i ri i Cez do te paguhet ne nje muaj pune me afersisht 5 500 000 lek te vjetra.
©Corovoda On Line