Skandal ne Corovode: Minorene dhe vogelusha shohin ne menyre te organizuar fimin Horror ne Kinema. Vampira, gjak dhe me e keqja Ne vend te biletes cdo vogelushi u vihej ne doren e djathte nje matrikull me stilolaps **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skandal ne Corovode: Minorene dhe vogelusha shohin ne menyre te organizuar fimin Horror ne Kinema. Vampira, gjak dhe me e keqja Ne vend te biletes cdo vogelushi u vihej ne doren e djathte nje matrikull me stilolaps

Fatjon Kaloci
2.2.13
Nje ngjarje e paprecende ndodhi mesditen e se premtes 1 shkurt 2013 ne Corovode. Sipas reporteve (jozyrtare) ne menyre te organizuar madje edhe permes disa ftesave te shperndara qe me heret minorene, kruesisht femije te shkollave 9 vjecare menjehere pas perfundimit te mesimit te premten kane shkuar ne sallen e Kinemase se Qytetit Corovode per te ndjekur nje film. Filmi me titullin "Brava" do te shfaqej jo vetem per publikun minorene por ne salle raportohet se kane qene edhe vogelushe kopshtesh si dhe mesues te ndryshem. Filmi i nje ngarkese teper te rende nen zhanrin horror per minuta te tera buciste sallen nga therritjet pasi ne film shfaqeshin vampire, gjak dhe skena te dhunshme. Askush mesa duket nuk e ka kontrolluar situaten ne fjale ndersa gjithe Shqiperia prej vitesh flet tashme per kujdes per media violencen aq me teper per kategorite minorene. Madje vete nxenes te 9vjecareve citon raporti kane filmuar me aparate celular fragmente nga salla e kinemase se kesaj te premte.
Por skandali nuk perfundon me kaq. Per te hyre ne kinema per te pare filmin ne fjale cdo person (minoren dhe vogelush) duhet te paguante nje shume simbolike prej 50 lekesh qe te akomodohej ne sallen e ftohte te kinemase. Por e vecanta e paprecedente ishte se ne vend te nje bilete cdo personi, femije, vogelushi u matrikullohej ne doren e djathte permes nje stilolapsi nje shenje tip kryq per te deshmuar se ky person kishte paguar. Raporti i mberritur ne oret e vona ne menyre konfidenciale citoi se ne perfundim te ketij aktiviteti "tmerrues" organizatoret kishin grumbulluar nje shume fitimi prej rreth 8 000 lekesh te rinj
©Corovoda On Line / Burimi Jozyrtar