Alert! Moti rikthehen te premten rreshjet e Bores. Te shtunen 16 mars "ngrin" Skrapari. Pritet minus 3 grade. Shira te fuqishem dhe Ere e forte Neser **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Alert! Moti rikthehen te premten rreshjet e Bores. Te shtunen 16 mars "ngrin" Skrapari. Pritet minus 3 grade. Shira te fuqishem dhe Ere e forte Neser

Fatjon Kaloci
13.3.13
update ORA 03:07 dt 14.03.2013
DITEN E SHTUNE 16 MARS 2013 RRETH ORES 17:00 ME 19:00 DO TE RREGJISTROHET TEMPERATURA ME E ULET (VLERA MINIMALE) NE -3GRADE
update ORA 03:03 dt 14.03.2013
NDRYSHON ORA E PRITSHME PER RRESHJE ME MASIVE NE COROVODEN E SE ENJTES. SIPAS PROGNZES NE FASHEN ORARE 09:00 ME 11:00 DO TE RREGJISTROJE SHIRA TE SHUMTE.
me heret ORA 02:00 dt 13.03.2013
Corovoda On Line i vetmi blog komunitativ paralajmeron ndjekesit Online per nje situate Meteorologjike te Veshtire duke nisur nga neser 14 mars 2013. Sipas Corovoda On Line rreshje te dendura shirash pritet te nisin pas ores 18:00 te dites se sotme te kesaj te merkure por me kalimin e kohes rreshjet do fortesohen dhe shoqerohen me erera te forta. Te enjten shirat e fuqishem nuk do te pushojne dhe pritet ne total ditor nje sasi prej afro 27 mm shi ndersa era e forte do te shoqeroj nga 00:01 deri ne 09:00 Corovoden. Kujdes! Kalimeve me mjete levizese prane rrugeve te njohura per shkarje  dherash apo masiveve shkembore. Po ashtu te Premten rreshjet do te vijojne por me me pak intesitet se nje dite me pare. Fenomeni i Bores do te rishfaqet i shoqeruar me shi pak pas ores 18:00 te se premtes dhe do te vijoj deri ne fashen orare 02:00 te se shtunes gjithnje i shoqeruar me shi. Kujdes te Shtunen! Temperaturat ulen ndjeshem Pritet qe ne Corovode te rregjistrohet ne oren 16:00 te se shtunes minus 3 grade. Kujdes! Per me te vegjlit dhe te semuret kronik per ndryshimin e menjehershem te temperaturave. Te shtunen moti ddo te jete me shume pak fenomene por temperaturat e ulta do te vijojne.
KY ESHTE PARASHIKIM - Ju lutem na kuptoni per cdo ndryshim meteorologjik te kohes.
QELLIMI YNE ESHTE TE VEME NE INFO CDO LEXUES TE MUNDSHEM TE INTERESUAR PER KETE PROGNOZE.
©Corovoda On Line