Ngjarja e Javes: Corovode: Shperthimi i fuqishem demtohen disa objekte nga vala e madhe e shperthimit ne lagjen Clirimi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Ngjarja e Javes: Corovode: Shperthimi i fuqishem demtohen disa objekte nga vala e madhe e shperthimit ne lagjen Clirimi

Fatjon Kaloci
17.3.13
Sikunderse ju kemi informuar ne grupin tone social ne facebook "corovoda on line" me heret, te merkuren rreth mesdites nje shperthim i fuqishem demtoi disa objekte prane lagjes Clirimi ne Corovode. Deme materiale u rregjistruan ne disa subjekte tip biznesi i vogel ku xhamat e disa prej tyre u thyen. Shkak i ngjarjes se te merkures te rreth ores 13:00 ishte nje punim qe po behej prane ures se madhe ku nje segment i saj u demtua disa me pare ndersa nje mjet i tonazhit te rende ndersa kalonte mbi te perfundoi ne lume se bashku me uren e rrezuar. Besohet se materiali shperthyes po vendosej nga punetore te cilet do te rivelonin kolonat mbajtese te ures me qellim mos shkriftimin e materialit qe kishte mbet ne menyre qe te gjendej baza themelore. Jo zyrtarisht u mesua se nga shperthimi ndersa pritej ky rezultat kjo gje nuk u arrit. Zhurma e fuqishme u ndje thuajse ne gjithe Corovoden kryesisht edhe nga jehona e shperthimit qe ndodh ne brendi te shtartit te lumit. Nuk pati asnje te lenduar  fizik fatmiresisht.
©Corovoda On Line