Nis "gjuetia e votave" edhe ne Skrapar. Nga Lista per plotesim per administratat, ne oferta parash apo shfrytezime te mjediseve universitare **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Nis "gjuetia e votave" edhe ne Skrapar. Nga Lista per plotesim per administratat, ne oferta parash apo shfrytezime te mjediseve universitare

Fatjon Kaloci
21.5.13
Ndersa duhen pak me shume se nje muaj nga zgjedhjet parlamentare qe Shqiperia do ti drejtohet se dieles se 23 qershorit, mesa duket kane nisur "fenomenet" e dikurshme te kerkimit jo te ndershem te votave. Ne Corovode me heret qarkulluan zera per oferta per blerje votash nga nje parti sekondare e koalicionit te djathte, ndersa per fat te keq duket sikur luhet me varferine ekonomike qe u kushton mbi 4 vjet votuesve te Skraparit. Nga ana tjeter shume studente te kesaj fundjave qe studiojne ne nje universitet privat ne Berat sinjalizuan per disa fletushka te shperndara me qellime politike ne brendi te ketij universiteti ku ftohen te jene apo te gjejne mbeshtetes per nje kandidat te Partise Demokratike ne Qarkun Berat. Ne bashkengjitje Corovoda On Line poston edhe nje imazh ku pasqyrohet modelari i "vullnetarizmit" per qellime politike shperndare ne te gjitha klasat e ketij universiteti.
©Corovoda On Line