Corovode: Pas kuintat e mitingut te sotem. "Jabanxhinjte" mbushin sheshin ne Corovode. Berisha nje debulese shendetesore pas perfundimit te takimit. Nje prej kengetareve "3 pace" para performances. Foto pas mitingut ne largimin e 4 autobuzeve **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode: Pas kuintat e mitingut te sotem. "Jabanxhinjte" mbushin sheshin ne Corovode. Berisha nje debulese shendetesore pas perfundimit te takimit. Nje prej kengetareve "3 pace" para performances. Foto pas mitingut ne largimin e 4 autobuzeve

Fatjon Kaloci
7.6.13
Pak caste me pare ka perfunduar nje miting ne Corovode, ndersa me heret Kryeministri i Shqiperise Sali Berisha nen shoqerine e deputeteve Genc Pollo, dhe kandidatit Astrit Veliaj si dhe shume emrave te tjere te se djathtes vizituan paraprakisht nje rruge qe lidh Corovoden me Kanionet e Osumit. Pas ores 10:30 nje miting u mbajt ne kuader te elektoraleve 2013. Berisha ne fjalen e tij citoi nder te tjera edhe ftesen qe i bente Ilir Metes per te ftuar Edi Ramen qe te vij ne Skrapar qe sipas tij duhet te shikoj rrugen qe Kocua (referuar Koco Kokedhimes) nuk e perfundoi ne Skrapar. Berisha nder te tjera tha se Skrapari ne mandatin e ardheshem do ta bej te njohur jo vetem ne Shqiperi por ne gjithe Boten ndersa permendi edhe shume HEC te pasurise ujore te Skraparit qe do ndertohen e qe do te jene ne qender te zhvillimit lokal.
Ne highlight:
Astrit Veliaj : Ne po ecim me hapa te shpejte drejt zhvillimit, ...- Corovoden do ta kthejme ne nje turizem malor te shkelqyer...
Sali Berisha:  Zotohem me deputetet e ardhshem do ndertojme cdo skaj te Skraparit, do ndertojme infrastrukture moderne... - Ne Skrapar fruti-kultura do te marre zhvillim 10 fish...,  - Shume shpejt do ecim drejt Tomorrit do ta bejme te njohur ne Europe duke shfrytezuar potencialin turistik te tij...  - Skrapari ka traditen e prodhimit te rakise dhe do ta bejme shume te njohur ne Europe...

Me heret: Berisha premtoi vemendje ndaj Skraparit duke vleresuar faktin se Skrapari nuk eshte vend malor por perrallor. Gjate vizites bere ne mengjesin e sotem ne Kanionet e Osumit Berisha iu pergjigje pozitivitisht nje pyetje per me shume vemendje bere nga Kryetari i Komunes Cepan per kete zone. Berisha thkesoi madheshtine e Malit te Tomorrit thene ndryshe "Mal Baba"

Pas kuintat:
Dhjetra makina te ardhura nga rrethet e tjera dhe me se paku 4 autobuze mbushen sheshin ne Corovode.
Corovoda On Line publikon nje foto ndersa pas mitingut shume prej pjesemarresve hipnin ne autobuze per tu larguar.
Jozyrtarisht - Pas takimit raporte thane per nje debulese ne gjendjen shendetesore te kryeministrit ne momentin kur po hipte ne makine pas perfundimit te takimit. Por ky informacion eshte jozyrtar
Ermal Mamaqi - (ne nje shprehje qe hapi polemika ne komunitet) Miremengjes, Mirdita Naten e mire. Une kam ardhur te marre ca leke, Do ble 2 kile raki, se ju genjeva...3 kile.
Jozyrtare - Nje prej kengetareve qe mernin pjese ne eventin ne Corovode para se te performonte konsumoi 3 pace pernjeheresh duke habitur nje burim qe ndodhej prane tavolines ne fjale
©Corovoda On Line