Ish pjesetari i UCK (me origjine nga Skrapari) Fatos Mehmeti i ftuari special ne nje format televiziv ne RTK **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Ish pjesetari i UCK (me origjine nga Skrapari) Fatos Mehmeti i ftuari special ne nje format televiziv ne RTK

Fatjon Kaloci
9.7.13
Ne formatin e kesaj te marte 9 korrik 2013 ne skermin e Radio Televizionit te Kosoves i ftuar ne formatin "Pa Rrotlla" ishte Fatos Mehmeti ish pjesetar i Ushtrise Clirimtare te Kosoves. Gjate intervistes te nisur pak pas ores 22:00 Mehmeti, aktualisht nje nder sipermarresit e njohur shqipetar qe jeton ne Gjermani tregoi nder te tjera edhe detajet e angazhimit ne nismen per Clirmin e Kosoves. Duke treguar per moderatorin Milaim Zeka origjinen e tij nga Shqiperia, madje edhe pseudonimin e tij ne Jezerce e kishte Shqiperia tregoi edhe per pak gjak Skrapari ne interviste. Fatos Mehmeti rrefeu se babain e ka me origjine nga Permeti ndersa te emen me origjine nga Skrapari. Formati me teper u fokusua ne angazhimin e Mehmeti ne luften e UCK dhe pervojat personale te ndihmes se gjithe pjesetareve ne ndihmen per Clirim te Kosoves. Formati u trasmetua edhe ne programin satelitor te RTK. Me poshte ndiqni videon promo te emisionit ne fjale per disa sekonda.

©Corovoda On Line