Meteo lokal: E marta 9 korrik pasmesdite me rreshje. Java me diell ne Corovode. Kujdes: Rrezatimi Ultraviolet i larte per Corovoden e kesaj jave **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Meteo lokal: E marta 9 korrik pasmesdite me rreshje. Java me diell ne Corovode. Kujdes: Rrezatimi Ultraviolet i larte per Corovoden e kesaj jave

Fatjon Kaloci
8.7.13
E marta e 9 korrikut 2013 per Corovoden do te dominohet nga dielli por kjo vetem per paraditen. Pas ores 12:00 moti do te shoqerohet me vranesira dhe rrebeshe me nderpreje deri ne oren 18:00. Por kujdes pasi parashikimi lokal per Corovoden ne oren 11:00 parasheh nje fortesi te rrezeve UV qe do te shkoj deri ne 8.4 UVndersa ne harkun kohor mes oreve 14:00 - 15:00 rreshjet do te jene ne sasi 0.67 mm. Ne mesdite termometri ne Corovode do te shenoj 31 grade celsius.
E merkura e 10 korrikut 2013 per Corovoden do te dominohet nga dielli Kujdes ne oret 11:00, 12:00 dhe 13:00 rrezatimi UV shkon shume larte ne 9.3 ndersa me pas rreshje te shoqeruara me rrebeshe te perkohshme do te kete vetem ne intervalin 15:00 - 17:00 (ku nga ora 15 deri ne 16:00 do kete sasi rreshjesh shiu ne 0.79 mm). Temperatura maksimale per te merkuren do jete 31 grade.
E enjte e 11 korrik 2013 moti ne Corovode do te jete me diell, kujdes ne oren 12:00 rrezatimi UV shkon ne 9.4 UV. Temperatura maksimale do shkoj 31 grade. Te enjten nuk do te kete rreshje.
E premte e 12 korrik 2013 moti do te dominoj diellin mbi Corovode kryesisht ne pjesen e pare te dites dhe mesdite. Pritet qe temperatura maksimale te shkoj ne 33 grade. Rrezatimi diellor te premten ne oren 12:00 do te jete 9.3 UV. Vranesirat priten te shtohen pas ores 13:00 por nuk priten rreshje
©Corovoda On Line