Corovoda nen Hene. Pa ndricim rrugor disa nder rruget kryesore te qytetit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovoda nen Hene. Pa ndricim rrugor disa nder rruget kryesore te qytetit

Fatjon Kaloci
28.10.13
Per me shume se nje muaj tashme lagje te tera ne qytetin e Corovodes ne oret e mbremjes nuk kane ndricim rrugor. Kjo ka bere qe ne lagje te caktuara "ndalim kalimi" per shkak te erresires per kembesoret sidomos te ndodh qe pas ore 18:30 ndersa edhe ora dimerore e favorizon kete. Rruga "Arkitekt Kasemi" ne lagjen Hasan Seitaj eshte nje prej me te errtave kjo edhe per shkakun se nuk ka fatin e lagjeve te tjera ku ndricimet e objekteve private bare apo resorante u japin lagjeve te tjera. Problematika ne fjale vijon prej me shume se nje muaji ndersa nuk ka nje komunikim mediatik nga institucionet pergjegjese.
©Corovoda On Line - Ne foto nje shtepi prane lagjes "Hasan Seitaj" Corovode