Corovoda nen Hene. Pa ndricim rrugor disa nder rruget kryesore te qytetit -->

Kategoria e gjetur

Iklan Semua Halaman

Corovoda nen Hene. Pa ndricim rrugor disa nder rruget kryesore te qytetit

Fatjon Kaloci
28.10.13
Per me shume se nje muaj tashme lagje te tera ne qytetin e Corovodes ne oret e mbremjes nuk kane ndricim rrugor. Kjo ka bere qe ne lagje te caktuara "ndalim kalimi" per shkak te erresires per kembesoret sidomos te ndodh qe pas ore 18:30 ndersa edhe ora dimerore e favorizon kete. Rruga "Arkitekt Kasemi" ne lagjen Hasan Seitaj eshte nje prej me te errtave kjo edhe per shkakun se nuk ka fatin e lagjeve te tjera ku ndricimet e objekteve private bare apo resorante u japin lagjeve te tjera. Problematika ne fjale vijon prej me shume se nje muaji ndersa nuk ka nje komunikim mediatik nga institucionet pergjegjese.
©Corovoda On Line - Ne foto nje shtepi prane lagjes "Hasan Seitaj" Corovode