Java e Peste Kategoria e Dyte. Kelcyra "mbyt" Skraparin. Ja rezultatet e grupit B **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Java e Peste Kategoria e Dyte. Kelcyra "mbyt" Skraparin. Ja rezultatet e grupit B

Fatjon Kaloci
27.10.13
Jane luajtur pak pas ores 14:00 ndeshjet e sotme te vleshme per Javen e Peste te Kategorise se Dyte ne Futboll. Vendasit e Skraparit pesuan humbjen e peste radhazi ne perballjen me Kelcyren. Takimi u luajt ne Corovode dhe u shoqerua edhe me nje incident ndaj arbitrit ndersa shume tifoze nuk e perkrahen arbitrimin pavaresisht rezultatit. Te paret qe shenuan ishin Skraparasit por rezultati me pas u permbys thelle. Keshtu ndeshja u mbyll me rezultatin 1 - 3 ne favor te Kelcyres. Po sot u luajten edhe takimet e tjera te javes se Peste.
Corovoda On Line sjell rezultatet e plota te Javes se Peste te Kategorise se Dyte si me poshte:
Skrapari - Kelcyra 1:3
Orikumi - Sopoti 0:2
Tepelena - Naftetari 1:1
Bilishti - Memaliaj 3:0
Permeti - Gramshi 0:2
Gramozi - Delvina 1:1

Ne fund te javes se peste Sopoti (15 pike) kryeson klasifikimin i ndjekur nga Naftetari (11 pike) ndersa ne vend te fundit qendron "rregullisht" ne vendin e fundit me zero pike.
Javen e ardhshme Skrapari do te pres ne Corovode serisht Orikumin ne takimin per javen e 6te qe do te mbahet ne 3 nentor 2013.
© Corovoda On Line