Probleme mendore. Tjeter Incident ne Corovode. Dy persona nen "konflikt" ne lagjen "Estref Caka" **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Probleme mendore. Tjeter Incident ne Corovode. Dy persona nen "konflikt" ne lagjen "Estref Caka"

Fatjon Kaloci
31.10.13
Kjo e enjte e fundit e tetorit 31, ne Corovode raportoi nje tjeter incident pak pas mesdites. Sipas raporteve te atyre casteve per Corovoda On Line dy shtetas u konfliktuan fizikisht me njeri - tjetrin ne lagjen "Estref Caka". Sipas raportit nje shtetas qe besohet me disa probleme mendore u konfliktua me nje banor. Ndersa ngjarja u vezhgua nga shume banore perreth. Ky eshte rasti i dyte kur ne Corovode ne pak kohe si protagonist e "shperthimeve emociaonale" te shtetasve qe kane probleme ne te menduar konfliktuohen. Ne te shumten e rasteve per kesi ngjarjesh shpesh here reagimet e komunitetit mjaftohen me "C'ti besh?" Pyetje tipike qe mbase shpresojne qe nga autoritete perkatese te marrin zgjidhje por perse jo edhe ne kontributin e nismave psiko sociale
© Corovoda On Line