Breaking: Arrestohet A. Myrtaj. Ne 1997 grabiti me pasoje vrasjen e nje shtetasi ne Skrapar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Breaking: Arrestohet A. Myrtaj. Ne 1997 grabiti me pasoje vrasjen e nje shtetasi ne Skrapar

Fatjon Kaloci
1.11.13
Pak pas ores 11:00 te se premtes 1 nentor 2013 uniformat blu ne Qarkun Berat vune ne pranga nje shtetas Adriatik Myrtaj me origjine nga Gjinari i Elbasanit. Arrestimi u be pasi ai akuzohej per grabitje me pasoje vdekjen e nje shtetasi ne 1997. Corovoda On Line ka pasqyruar gjate ketyre koheve ne Koordinata X detajet e mistershme te asaj ngjarje ku besohej se 2 persona nen maska ndalen autobuzin e linjes Corovode – Gjerbes. Ngjarja i referohet 2 nentori 1997.  Ndersa nje prej shtetasve besohet se ka mbetur i vrare ne perfshirjen e tij me UCK shtetasi tjeter u prangos sot.  Gjykata e kishte denuar me here Adriatik Myrtaj ne 2001 me 24 vjet burg ndersa ai ishte ne kerkim prej mese 12 vitesh.
©Corovoda On Line