Corovode. Te dielen ndeshja ndaj Orikumit. Skrapari ende pa fitore **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode. Te dielen ndeshja ndaj Orikumit. Skrapari ende pa fitore

Fatjon Kaloci
2.11.13
Neser e diele 3 nentor 2013 ne Corovode do te luhet ndeshja e vlefshme per javen e 6te te Kategorise se Dyte ne Futbolli (Grupi i Jugut) ku ne oren 14:00 do te startoj Skrapari - Orikumi. Vendasit shpresojne fitoren e pare te shume pritur pas nje sere rezultatesh zhgenjyese. Deri tani Skrapari ka vetem humbje 5 ndersa ne statistikat e golave te ketyre pese javeve ka shenuar gjithesej vetem 3 gola ndersa ka pesuar 15 te tille sipas arkivit te corovoda on line. Ndersa miqte e Orikumit vijne ne takimin e neserm me keto statistika: 2 humbje, 2 barazim dhe 1 fitore konkretisht Orikumi - Memaliaj 3:0, Delvina - Orikumi 0:0, Orikumi - Gramshi 1:1 si dhe Naftetari - Orikumi 4:0 Orikumi - Sopoti 0:2 gjithesej Orikumi deri tani ka shenuar 4 gola ndersa ka pesuar 7. Po neser ne te njejten ore nder takime e tjera do te jene:
JAVA E VI KATEGORIA E II GRUPI B
Gramshi - Tepelena
Naftetari - Bilishti
Sopoti - Gramozi
Delvina - Permeti
Skrapari - Orikumi
Tepelena - Permeti

Momentalisht Orikumi ndodhet ne vendin e 8te ne klasifikimn provizor pas 5javesh ndersa Skrapari ne vendin e 12te.
©Corovoda On Line