Futboll. Me ne fund fitoi i fundit. Skrapari merr 3 pike pasi mund Permetin ne Javen e 8te **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Futboll. Me ne fund fitoi i fundit. Skrapari merr 3 pike pasi mund Permetin ne Javen e 8te

Fatjon Kaloci
17.11.13
Ekipi i Skraparit me ne fund gjen rrjeten per gol. Do te duhej keshtu takimi i sotem i luajtur ne Corovode mes Skraparit dhe Permetit qe perfundoi me rezultatin 1 - 0 ne favor te vendasve qe do te jepte edhe 3 pikshin e pare ne 8 jave kampionat. Ndonse fitorja mberriti Skrapari nuk i ndahet vendit te fundit te kategorise pasi renditet vetem me 3 piket e fituara sot ne fund te klasifikimit pas javes se tete. Po sot u luajten edhe keto takime per Kategorine e Dyte Grupi B
Kelcyra 1-3 Naftetari
Delvina 1-0 Bilisht Sport
Gramshi 1-0 Memaliaj
Sopoti 1-0 Tepelena
Skrapari 1-0 Permeti
Orikumi 6-0 Gramozi

Ne fund te Javes se Tete Rezultatet e marra sot japin kete renditje:
1-Sopoti - 22 pike
2-Naftetari - 20
pike
3-Gramshi -16
pike 4-Delvina -14 pike
5-Orikumi -14 pike
6-Bilisht Sport -13 pike
7-Tepelena -13 pike
8-Permeti - 7
pike
9-Gramozi - 5 pike
10-Kelcyra - 5 pike
11-Memaliaj - 4 pike
12-Skrapari - 3 pike
Per javen e nente ekipit te Skraparit do te ti duhet te udhetoj ne 24 nentor 2013 per takimin Tepelena - Skrapari
©Corovoda On Line