Futboll. Skrapari serisht deshton. Humbja e 6te. Fiton Orikumi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Futboll. Skrapari serisht deshton. Humbja e 6te. Fiton Orikumi

Fatjon Kaloci
3.11.13
Humbja e gjashte radhazi per ekipin e Skraparit erdhi kete te diele 3 nentor 2013. Pas deshtimesh te njepasnjeshme tanime ndjekshmeria e futbollit per tifozet skraparas ka rene ne minimum ndryshe nga 2 vjet me pare ndersa terreni sportiv asokohe mbushej plot nga tifozet. Edhe sot e njejta panorame si per te vijuar "magjine" e keqe qe e ka kapur Skraparin qe prej fillimit te kampionatit. Ndeshja e sotme ndaj Orikumit beri qe ky i fundit te fitonte me rezultatin 1 - 2. Me kete rezultat Orikumi ngjitet ne vendin e 8te te klasifikimit pas perfundimit te kesaj jave te 6te. Ndersa Skrapari vijon te jete ne fund te klasifikimit. Rezultatet e ndeshjeve te luajtura sot per kategorine e dyte jane:

- e diele - 3 Nentor 2013 -
Skrapari - Orikumi 1 : 2
Naftetari - Bilishti 4 : 0
Sopoti - Gramozi 2 : 0
Delvina - Permeti 1 : 0
Gramshi - Tepelena 2 : 0
Kelcyra - Memaliaj 1 - 1

Te dielen e ardhshme 10 nentor 2013 java e 7te do te udhetoj vendasit tane per takimin Gramozi - Skrapari
©Corovoda On Line