Perfundon Afati. Rruga Corovode Hambull duhej te kishte perfunduar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Perfundon Afati. Rruga Corovode Hambull duhej te kishte perfunduar

Fatjon Kaloci
2.11.13
Ne nje ceremoni te bere asokohe, ne skajin fundor te lagjes "5 Shtatori" ne Corovode per nisjen e punimeve te rruges Corovode - Hambull ceremonial qe u mbaj ne 4 shtator 2012 ku morren pjese edhe ekponente te larte ne prerjen e shiritave mesa duket kontraktori fitues per kryerjen e ketyre punimeve nuk po i gezon dot skraparasit. Kjo pasi afati i kohezgjatjes se punimeve nuk i kalonte 13 muaj. Ndersa po behen 14 muaj ende rruga ne fjale nuk ka perfunduar ndersa vonesa te cuditshme kur ndodhen vetem ne fazat e asfaltimit rishfaqen mes kamionave te pakte qe prishin qetesine e rruges  ne fjale. Sipas projektit rruga Çorovodë - Hambull do te jete 12.7 km e gjatë, me një gjerësi asfalti prej 4.75 m, me bankina anësore në të dy krahët prej 0.5 m.
©Corovoda On Line