Perfundon Afati. Rruga Corovode Hambull duhej te kishte perfunduar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

.

Perfundon Afati. Rruga Corovode Hambull duhej te kishte perfunduar

Fatjon Kaloci
2.11.13
Ne nje ceremoni te bere asokohe, ne skajin fundor te lagjes "5 Shtatori" ne Corovode per nisjen e punimeve te rruges Corovode - Hambull ceremonial qe u mbaj ne 4 shtator 2012 ku morren pjese edhe ekponente te larte ne prerjen e shiritave mesa duket kontraktori fitues per kryerjen e ketyre punimeve nuk po i gezon dot skraparasit. Kjo pasi afati i kohezgjatjes se punimeve nuk i kalonte 13 muaj. Ndersa po behen 14 muaj ende rruga ne fjale nuk ka perfunduar ndersa vonesa te cuditshme kur ndodhen vetem ne fazat e asfaltimit rishfaqen mes kamionave te pakte qe prishin qetesine e rruges  ne fjale. Sipas projektit rruga Çorovodë - Hambull do te jete 12.7 km e gjatë, me një gjerësi asfalti prej 4.75 m, me bankina anësore në të dy krahët prej 0.5 m.
©Corovoda On Line