Tubim ne Corovode. Kunder Lendeve Dytesore Kimike te Sirise ne Shqiperi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Tubim ne Corovode. Kunder Lendeve Dytesore Kimike te Sirise ne Shqiperi

Fatjon Kaloci
14.11.13
Ndonse ne menyre modeste, edhe ne Corovoden e kesaj te enjte 14 nentor 2013 grupe kryesisht te rinjsh kane tubuar gjate oreve te paradites kunder Demontimit te Lendeve Sekondare Kimike qe perflitet per demontim ne Shqiperi. Me dhjetra te rinj protestuan ne qender te Corovodes ndersa ne shume qytete te Shqiperise tubime te ngjashme ndodhen ne te njejtin orar. Nuk dihet organizimi i ketij tubimi ndersa u perfol per dhenie leje per ore bosh kryesisht per nxenes te nje shkolle te mesme ne Corovode (kjo jozyrtare). Tubimi u zhvillua paqesisht dhe realizoi qellimin e vemendjes sociale te komunitetit vendas per ti thene "Jo" hyrjes ne Shqiperi te Lendeve Kimike qe vijne nga Siria.
© Corovoda On Line