Bllokohet nje firme qe punonte per nxjerrje pllakash guri ne Skrapar. Lajmi jozyrtar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Bllokohet nje firme qe punonte per nxjerrje pllakash guri ne Skrapar. Lajmi jozyrtar

Fatjon Kaloci
16.12.13
Me heret u mesuan te plota detajet e nje operacioni ndodhur gjate javes qe lam pas. Gjithesesi mediatikisht ne nje flash raport nje firme qe punonte per nxjerrjen e perpunimin e materialeve te gurta pllaka guri u ndalua nga autoritetet per ushtrim aktiviteti ne menyre te paligjshme. Nen bllok mjete te renda qe perdoreshin per kete pune u ndaluan ndersa u raportua se edhe disa punetore krahu qe punojne per te siguruar te perditshmen nuk munden te punonin per shkak te mos pasjes nga ana e firmes te dokumentacioneve shoqerures per sigurimet. Ngjarja ndodhi fundjaven e dyte te dhjetorit.
©Corovoda On Line