Corovoda ne Ngjarjet Kryesore: Janar 2013 Ja cilat jane me kryesoret e Janarit 2013 qe lame pas **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovoda ne Ngjarjet Kryesore: Janar 2013 Ja cilat jane me kryesoret e Janarit 2013 qe lame pas

Fatjon Kaloci
26.12.13
Rikthehet Corovoda On Line me publikimet me kryesore te ketij viti ne nje mori postimesh te konceptuara sipas muajve ne me kryesoret qe kane ndodhur ne Lokalitet sipas reporteve te Corovoda On Line.
Janar 2013
Corovode - Lind diten e pare te janarit  Femija i pare per 2013 ne Corovode. Femija i seksit mashkull lindi pak ore pas mesnates. Ai eshte gezimi i dy prinderve qe banojne ne fshatin Grepcke, Skrapar (Pjese e Komunes Qender)

Corovode - Mesohet nje investim fason qe do te ndertohet prane nenstacionit elektrik ne Corovode. Sipas projektit se paku 300 te punesuar kryesisht femra do te punesohen ne kete investim. Besohet se investimi do te merret me prodhime galanterie dhe kepucesh.

Corovode - Ne daten 9 janar 2013 rotori gjigand ne internet Google merr prapashtesen shqipetare .al Keshtu nga kjo date perdoruesit e finksioneve dhe aplikacioneve te google do te shoqerohen kur kane akses nga Shqiperia me prapashtesen .al
Corovode - Ne daten 13 janar 2013 Kryetari i Bashkise Corovode Nesim Spahiu festoi ditelindjen e 55.

Corovode - Ne daten 14 janar 2013 plagoset me arme gjahu nje shtetas. Ngjarja ne fshatin Backe. Paraprakisht u tha per nje ngjarje aksidentale me vetshkrepje nga i plagosuri qe u trasportua per ne Spitalin Rajonal te Beratit

Corovode - Ne 28 janar 2013 deputeti Fidel Ylli i ftuar ne formatin televiziv "Zip" ne Vizion Plus nder te tjera tha se "Qeveria Berisha e ka lene Skraparin si nje zone te mjere pa rruge, pa uje. Nder te tjera ai quajti drejtuesen e KKRT nje militante te Pd ndersa hodhi poshte akuzat qe iu ngriten per konflikt interesi me nje prone te supozuar nga KKRT ne pronesi te deputetit Ylli. Ky i fundit tha se do ti drejtohej gjykatave.

©Corovoda On Line